Krajinou Vysočiny

Když jedete krajinou v květnu, chcete vědět víc?

Street-foto na Tour de France

Tour de France je veliká letní podívaná. Vlastně je to show. Show pro místní, materiál pro fotografa, radost pro děti. Lidé z městeček a vesnic, kterými peloton projíždí, pojali tento cyklistický svátek jako ohromnou rodinnou a společenskou událost. Už několik hodin před plánovaným průjezdem se scházejí, přinášejí zásoby a obsazují nejlepší místa. Někde rozloží deky, jinde židle a stolky, jiní využijí pouze obrubník. Uspořádají velký piknik a proberou sousedské záležitosti. Když jsem procházel s fotoaparátem vesnicí, byl to svátek i pro mne. Street-foto, reportáž a dokument – vše v jednom. Zajeďte si na Tour de France, fotografové doporučují.

Více záběrů z Tour de France 2016

Výstava fotografií

Výstava

V lednu a únoru 2016 vystavuji fotografie z posledních let v zajímavém prostředí v Malé galerii, Brno-Medlánky. Do výběru se dostaly výtvarné fotografie pořizované pro konkrétní klienty do interiérů, ale také volná tvorba, především z francouzského pobřeží. Převažuje minimalistická fotografika.

Fotografie industriálního prostředí

Klient potřeboval nafotit renovaci zařízení při odstávce čističky odpadních vod. Nuda v Brně!

Vozím s sebou na focení pro jistotu externí blesk a bezdrátové ovládání PocketWizrd Flex TT5 a díky tomu se dá i z tmavého, nehostinného prostředí vytvořit efektní prostor.

Focení jako adrenalinová disciplína

V Languedoc-Roussillonu je velmi populární korida. Má zde více podob. Během své letošní francouzské cesty jsem se měl možnost fotografovat koridu v městečku Villeneuve-Lès-Béziers. Tady se pořádá tzv. l'abrivado či bandido. Gardiani při něm ženou ulicemi města býky a mladí muži z okolí se je… chcete vědět víc?

Fotografická zastavení v cukrovaru

Byl po několika letech opět fotit v cukrovaru. Na místě samém vás obklopí podmanivá vůně cukrové řepy, kterou si určitě odvezete s sebou domů. Rodina bude mít jistě radost.Pro fotografa je tady úžasné, neskutečné prostředí. Při focení používám co nejméně vybavení, abych se zbytečně… chcete vědět víc?

Five day Black & White Challenge‬

Přítel mě vyzval k zapojení se do akce Five day Black & White Challenge‬. Motivovalo mě to ke krátkému prohledání archivu z 80. let. Byla to krásná doba čisté hlavy na focení. Nikdo se nezlobil a nevyhrožoval nám paragrafy, když jsme na něho namířili objektiv.

Bretaňské vzpomínky

Krajina větru, moře, slaného deště mi učarovala už při první návštěvě v roce 1993. Od té doby se sem rád vracím a hledám místa, která mně, suchozemce, neskutečně fascinují. Počasí se střídá každým okamžikem. Moře svou neuvěřitelnou silou tvaruje pobřeží. Čára přílivu a odlivu mění krajinu před… chcete vědět víc?