Street-foto na Tour de France

Tour de France je veliká letní podívaná. Vlastně je to show. Show pro místní, materiál pro fotografa, radost pro děti. Lidé z městeček a vesnic, kterými peloton projíždí, pojali tento cyklistický svátek jako ohromnou rodinnou a společenskou událost. Už několik hodin před plánovaným průjezdem se scházejí, přinášejí zásoby a obsazují nejlepší místa. Někde rozloží deky, jinde židle a stolky, jiní využijí pouze obrubník. Uspořádají velký piknik a proberou sousedské záležitosti. Když jsem procházel s fotoaparátem vesnicí, byl to svátek i pro mne. Street-foto, reportáž a dokument – vše v jednom. Zajeďte si na Tour de France, fotografové doporučují.

Více záběrů z Tour de France 2016

Výstava fotografií

Výstava

V lednu a únoru 2016 vystavuji fotografie z posledních let v zajímavém prostředí v Malé galerii, Brno-Medlánky. Do výběru se dostaly výtvarné fotografie pořizované pro konkrétní klienty do interiérů, ale také volná tvorba, především z francouzského pobřeží. Převažuje minimalistická fotografika.

Fotografie industriálního prostředí

Klient potřeboval nafotit renovaci zařízení při odstávce čističky odpadních vod. Nuda v Brně!

Vozím s sebou na focení pro jistotu externí blesk a bezdrátové ovládání PocketWizrd Flex TT5 a díky tomu se dá i z tmavého, nehostinného prostředí vytvořit efektní prostor.

Focení jako adrenalinová disciplína

V Languedoc-Roussillonu je velmi populární korida. Má zde více podob. Během své letošní francouzské cesty jsem se měl možnost fotografovat koridu v městečku Villeneuve-Lès-Béziers. Tady se pořádá tzv. l'abrivado či bandido. Gardiani při něm ženou ulicemi města býky a mladí muži z okolí se je… chcete vědět víc?

Fotografická zastavení v cukrovaru

Byl po několika letech opět fotit v cukrovaru. Na místě samém vás obklopí podmanivá vůně cukrové řepy, kterou si určitě odvezete s sebou domů. Rodina bude mít jistě radost.Pro fotografa je tady úžasné, neskutečné prostředí. Při focení používám co nejméně vybavení, abych se zbytečně… chcete vědět víc?

Leden

Na konci roku vznikl kalendář vydaný Centrem pro transfer technologií pro Masarykovu univerzitu. Grafické úpravy se skvěle zhostila kreativní agentura Kreatura.

Five day Black & White Challenge‬

Přítel mě vyzval k zapojení se do akce Five day Black & White Challenge‬. Motivovalo mě to ke krátkému prohledání archivu z 80. let. Byla to krásná doba čisté hlavy na focení. Nikdo se nezlobil a nevyhrožoval nám paragrafy, když jsme na něho namířili objektiv.

Bretaňské vzpomínky

Krajina větru, moře, slaného deště mi učarovala už při první návštěvě v roce 1993. Od té doby se sem rád vracím a hledám místa, která mně, suchozemce, neskutečně fascinují. Počasí se střídá každým okamžikem. Moře svou neuvěřitelnou silou tvaruje pobřeží. Čára přílivu a odlivu mění krajinu před… chcete vědět víc?